SM-finalerna
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P14 Blå
Älvsjö AIK IBF
Senior
Dam Allsvenskan
Herr Allsvenskan
Dam Div 1
Herr Div 2
Herr Div 4
Junior
Dam Junior
Herr Junior
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F16
Pojkar
P07
P08/09
P10
P11
P12 Blå
P12 Vit
P13 Blå
P13 Röd
P14 Blå
P14 Vit
P15 Blå
P15 Röd
P16 Blå
P16 Röd
Motion
Team Föräldrar och barn
Team Lindgren
Team Pumorna
Team Rosa Maskinen
Team Wester
Team Älvsjös Änglar
Parainnebandy
Målvakt
Läger
Uppstartsläger
Summercamp
Stöd oss
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Älvsjö AIK IBF
Senior
Dam Allsvenskan
Herr Allsvenskan
Dam Div 1
Herr Div 2
Herr Div 4
Junior
Dam Junior
Herr Junior
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F16
Pojkar
P07
P08/09
P10
P11
P12 Blå
P12 Vit
P13 Blå
P13 Röd
P14 Blå
P14 Vit
P15 Blå
P15 Röd
P16 Blå
P16 Röd
Motion
Team Föräldrar och barn
Team Lindgren
Team Pumorna
Team Rosa Maskinen
Team Wester
Team Älvsjös Änglar
Parainnebandy
Målvakt
Läger
Uppstartsläger
Summercamp
Stöd oss
Älvsjö AIK Innebandy
Gemenskap - glädje - samverkan
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Lättlätt E
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Lättlätt E Vår
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Lättlätt F Vår
SEPTEMBER 2023
10
10:00
sön
10:00
Kämpetorpshallen
Örby -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
24
09:30
sön
09:30
Västertorpshallen
Älvsjö AIK Innebandyförening
- Huddinge ibs
-
24
12:00
sön
12:00
Tullingehallen
Tulllinge FBI -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
30
10:00
lör
10:00
Tomtbergahallen
Huddinge IBS (B) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
OKTOBER 2023
14
09:15
lör
09:15
Farstahallen 3
Sköndals IK (B) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
21
09:00
lör
09:00
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B)
- FBI Tullinge (A)
-
29
09:00
sön
09:00
Hjorthagshallen
Djurgårdens IF IBS -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
NOVEMBER 2023
11
09:00
lör
09:00
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B)
- Högalids IF
-
19
14:15
sön
14:15
Tallbackaskolan
AIK IBF (A) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
25
10:00
lör
10:00
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B)
- Karlbergs BK (C)
-
DECEMBER 2023
02
12:45
lör
12:45
Skogåshallen
Skogås/Trångsunds IBK -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
JANUARI 2024
13
10:00
lör
10:00
Telefonplanshallen
Älvsjö AIK IBF (B)
- Älta IF (B)
-
27
14:45
lör
14:45
Hjorthagshallen
Djurgårdens IF IBS
- Älvsjö AIK IBF P14 Blå
-
27
16:00
lör
16:00
Rikstenshallen
FBI Tullinge (A) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
FEBRUARI 2024
03
11:00
lör
11:00
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF (C) -
Norrtulls SK (B)
-
04
11:15
sön
11:15
Sköndalshallen
Sköndals IK (B) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
10
11:15
lör
11:15
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B)
- Karlbergs BK (A)
-
10
11:15
lör
11:15
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF (C) -
Hammarby IF IBF
-
17
12:00
lör
12:00
Liljeholmshallen 1
Älvsjö AIK IBF (C) -
Karlbergs BK (B)
-
17
16:30
lör
16:30
Myrsjöskolan
Nacka IBK (E) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
18
11:00
sön
11:00
Tomtbergahallen
Huddinge IBS (A) -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
MARS 2024
09
09:00
lör
09:00
Telefonplanshallen
Älvsjö AIK IBF (C) -
Karlbergs BK (C)
-
09
09:30
lör
09:30
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B)
- Segeltorps IF IBF
-
16
11:45
lör
11:45
Skogåshallen
Skogås/Trångsunds IBK -
Älvsjö AIK IBF (B)
-
17
14:30
sön
14:30
Ormingehallen
Nacka IBK (F)
- Älvsjö AIK IBF (C)
-
24
11:00
sön
11:00
Telefonplanshallen
Högalids IF
- Älvsjö AIK IBF (C)
-
APRIL 2024
13
10:00
lör
10:00
Hjorthagshallen
Djurgården -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
28
10:00
sön
10:00
Charlottendahlshallen
Ingarö -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
28
11:00
sön
11:00
Charlottendahlshallen
Ingarö -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
Våra sponsorer
Stöd oss