SM-finalerna
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P07
Älvsjö AIK IBF
Senior
Dam Allsvenskan
Herr Allsvenskan
Dam Div 1
Herr Div 2
Herr Div 4
Junior
Dam Junior
Herr Junior
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F16
Pojkar
P07
P08/09
P10
P11
P12 Blå
P12 Vit
P13 Blå
P13 Röd
P14 Blå
P14 Vit
P15 Blå
P15 Röd
P16 Blå
P16 Röd
Motion
Team Föräldrar och barn
Team Lindgren
Team Pumorna
Team Rosa Maskinen
Team Wester
Team Älvsjös Änglar
Parainnebandy
Målvakt
Läger
Uppstartsläger
Summercamp
Stöd oss
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Älvsjö AIK IBF
Senior
Dam Allsvenskan
Herr Allsvenskan
Dam Div 1
Herr Div 2
Herr Div 4
Junior
Dam Junior
Herr Junior
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F13
F14
F16
Pojkar
P07
P08/09
P10
P11
P12 Blå
P12 Vit
P13 Blå
P13 Röd
P14 Blå
P14 Vit
P15 Blå
P15 Röd
P16 Blå
P16 Röd
Motion
Team Föräldrar och barn
Team Lindgren
Team Pumorna
Team Rosa Maskinen
Team Wester
Team Älvsjös Änglar
Parainnebandy
Målvakt
Läger
Uppstartsläger
Summercamp
Stöd oss
Älvsjö AIK Innebandy
Gemenskap - glädje - samverkan
P07
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: B.I.S P16 Grupp 1
2023/24: Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
2023/24: Slutspel Bäst i Stan Ungdom Pojkar
2023/24: USM Pojkar 16 Grupp 14
2022/23: Pantamera Pojkar Mörkröd Lätt
2022/23: Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt
2022/23: Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt
2021/22: Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
2021/22: Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
AUGUSTI 2023
27
10:00
sön
10:00
Torsvikshallen
Älvsjö AIK P07
- Offensiv Lidingö P07/P08
-
SEPTEMBER 2023
10
16:00
sön
16:00
Skogsängshallen
Salem IF -
Älvsjö AIK Innebandyförening
-
16
08:30
lör
08:30
Sim & Sporthallen A o B: (S.S.H o S.S.H.B)
Ekerö IK EIK P08/09 -
Älvsjö AIK IBF P07
-
16
11:30
lör
11:30
Arena Satelliten A: (A.S)
Täby FC P08 Valla -
Älvsjö AIK IBF P07
-
16
14:30
lör
14:30
Arena Satelliten A: (A.S)
Rosersberg Arlanda RA19 P08/09 -
Älvsjö AIK IBF P07
-
23
13:00
lör
13:00
Jakobsbergs Sporthall
Älvsjö AIK IBF
- AIK IBF
0 - 3
24
17:00
sön
17:00
Jakobsbergs Sporthall
Huddinge IBS -
Älvsjö AIK IBF
5 - 1
30
16:15
lör
16:15
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- FBI Tullinge (B)
3 - 1
OKTOBER 2023
08
09:30
sön
09:30
Löthallen
Duvbo IK -
Älvsjö AIK IBF
4 - 2
14
16:30
lör
16:30
Ormingehallen
Nacka IBK (B) -
Älvsjö AIK IBF
5 - 4
20
19:30
fre
19:30
Västertorpshallen
Älvsjö AIK IBF
- Vallentuna IBK (B)
0 - 5
NOVEMBER 2023
12
12:00
sön
12:00
Skogsängshallen
Salems IF -
Älvsjö AIK IBF
3 - 0
12
14:00
sön
14:00
Skogsängshallen
Älvsjö AIK IBF
- AIK IBF
1 - 8
18
12:45
lör
12:45
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- IBF Offensiv Lidingö
5 - 0
26
14:45
sön
14:45
Ulriksdalshallen
AIK IBF -
Älvsjö AIK IBF
6 - 3
DECEMBER 2023
09
11:15
lör
11:15
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- Täby FC (B)
2 - 5
10
16:30
sön
16:30
Rotebrohallen (Nya)
FBC Sollentuna -
Älvsjö AIK IBF
4 - 2
17
14:30
sön
14:30
Mälaröhallen
Ekerö IK -
Älvsjö AIK IBF
7 - 0
JANUARI 2024
13
10:30
lör
10:30
Tullingehallen
FBI Tullinge (B) -
Älvsjö AIK IBF
1 - 6
20
14:00
lör
14:00
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- Duvbo IK
4 - 4
27
13:30
lör
13:30
Västertorpshallen
Älvsjö AIK IBF
- Nacka IBK (B)
2 - 2
FEBRUARI 2024
03
16:30
lör
16:30
Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK (B) -
Älvsjö AIK IBF
1 - 2
10
14:30
lör
14:30
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- Vaksala SK
-
MARS 2024
09
11:45
lör
11:45
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- AIK IBF
5 - 4
11
19:00
mån
19:00
Torsviks Idrottshall
IBF Offensiv Lidingö -
Älvsjö AIK IBF
4 - 4
16
12:45
lör
12:45
Hägerneholmshallen
Täby FC (B) -
Älvsjö AIK IBF
2 - 4
23
16:15
lör
16:15
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF
- Ekerö IK
4 - 4
APRIL 2024
08
19:00
mån
19:00
Björkestahallen - Nykvarn
Träningsmatch mot Nykvarn -
-
Våra sponsorer
Stöd oss